Ограничувањето за некои набавки на веб-страницата на Apple исчезнува

MacBook Air

Пред неколку дена ја видовме веста за ограничувањето на набавките на производите на Apple. Поточно, правилото напишано од Apple во текот на првите денови од лансирањето на новиот MacBook Air, Mac mini и новиот iPad Pro беше ограничено на максимум 5 единици Mac по лице, 10 единици iPhone и слично во случај на нови. iPad Pro. Се чини дека овие мерки се намалуваат малку по малку и во Apple онлајн продавница веќе може да ги купите сите овие уреди без ограничувања, освен за некои модели MacBook и iPad ограничувањето се одржува.

Веста објавена од Ројтерс минатиот понеделник посочи одредени ограничувања на продажбата на производи поради недостаток на единици. Овој недостаток на единици јасно може да биде показател дека во Кина тие немале моќ за производство во текот на оние месеци во кои коронавирусот го држел производството целосно затворено заедно со прославата на Кинеската нова година. Сега се чини дека сè се враќа во нормала и зголемувањето на акциите прави ограничувања на набавките бидете пофлексибилни.

Apple ги држи своите физички продавници затворени во поголемиот дел од светот, Кина во моментов е единствената земја во која продавниците се уште се отворени и тоа е местото каде вирусот значително се повлекува и откриени се само случаи (барем тоа се информациите што стигнуваат до нас ) кои доаѓаат од надвор од земјата и се чини дека сè е под контрола.

Се надеваме дека сè ќе се врати во нормала како одминуваат деновите, но во моментов „Епл“ не планира повторно да отвора физички продавници, а купувањето преку Интернет сè уште е само опција за купување надвор од Кина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.