Плаќањата настанати во март на Apple Card, одложени

Епл карта

Оние корисници на Apple Card што ја користат, ќе генерираат серија плаќања што мораат да ги задоволат. Знаеме дека кредитната картичка „Епл“ се користи за набавки со одложено плаќање со ниска камата, но со камата. Во месец март, клиентите што ќе го побараат ќе можат да избегнат плаќање овој месец поради коронавирусот.

„Епл“ во соработка со „Голдман Сакс“ им овозможуваат на корисниците на „Епл кард“ да не мора да се соочуваат со плаќања овој месец. Сето ова затоа што КОВИД-19 не е само здравствена криза, туку и економска. Добар начин да им помогнете на оние кои деновиве не поминуваат убаво.

Март Плаќањата на Apple Card се одложени

Со вирусот COVID-19, генерирана е глобална здравствена криза и е придружена со економска криза. Многу работници губат пари поради затворањето на претпријатијата и компаниите. Затоа, многу од нив не можат да се справат со вообичаените трошоци секој месец.

Во оваа смисла, Apple презема многу мерки за ублажување или барем спречување на ширење на вирусот. Не се затвора само продавницата на „Епл“ на сите или има придонесено повеќе од 15 милиони долари. Сега тој исто така донесе одлука за одложување на исплатата во месец март, генерирана во Apple Card.

Ова е изјавата што е испратена во врска со ова од двете компании. Епл и Голдман Сакс:

Ние разбираме дека ситуацијата со брзо развивање на КОВИД-19 претставува уникатни предизвици за секого и на некои клиенти им е тешко да ги плаќаат своите месечни исплати. Apple Card е посветена да ви помогне да водите поздрав финансиски живот.

Ако ви треба помош, кликнете овде за да се поврзете со поддршката на картичката Apple преку Messages и да се регистрирате за нашата програма за помош на клиенти, што ќе ви овозможи да ја прескокнете плаќањето во март без наплата на камати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.