Од креаторите на Fantastical, доаѓа Cardshop за управување со контакти

Фантастична е апликација која направи револуција во управувањето со календарот, главно, поради нејзиното интелигентно управување. Сега, истиот тим на програмери создаде Продавница за картички, наменета за оние корисници кои управуваат со голем број контакти на дневна основа, и кога ги внесуваат во системот и управуваат со нив. Оваа апликација додава здив на свеж воздух во апликацијата macOS контакти, која е сè уште практична и едноставна, но истовремено ве замолуваме за нови паметни функции нека се вратат на нивото што го заслужуваат. 

Главно, Кардшоп одлично управува со интелигентно управување со информации. Како и Фантастичната апликација, таа е способна да нарачува неуредни информации. На пример, ако напишеме или копираме и залепиме од потпис на е-пошта: Хозе Лопез Мартинез телефон 123456789 и мобилен 987654321 е-пошта test@prnza.com, Cardshop е во состојба да ги подреди сите тие информации и да создаде контакт со нив.

Но, неговите паметни карактеристики не застануваат тука: можеме најдете контакти и дејствувајте со нив. Можеме да ве прашаме: е-поштата и Кардхоп на Хорхе Мартинез ќе го бараат контактот на Хорхе Мартинез и ќе ни ја покажат само неговата адреса за е-пошта. Ние исто така можеме да ги побараме сите информации за контакт, да избереме како да го контактираме. Откако ќе го имаме на екранот, ќе го притиснеме копчето што нè интересира, во зависност од тоа како сакаме да контактираме по телефон, е-пошта, FaceTime итн. Ако е точно, второто го спроведуваат macOS Контакти. Но Cardshop може да испрати и твит да контактирате или да ви дадете насоки за навигација до нивната адреса.

Овие дејства можеме да ги извршиме со природната апликација macOS. На пример, ако ви кажеме да контактирате преку видео, по дифолт, тоа ќе го отвори FaceTime. Сепак, во конфигурациите можеме да ви кажеме да го направите дејството преку скајп или друга апликација за ефективноста.

Редоследот на контактите е уште една силна точка. Покрај тоа што ќе го нарачаме по азбучен ред, можеме да го подредиме според претстојни родендени, додадени последни контакти или последни користени. Конечно, тој има дел за белешки, кој се појавува секогаш кога ќе комуницираме со контактот, за секогаш да ги имаме информациите на прв поглед.

Конфигурацијата на интерфејсот може да се конфигурира, вклучувајќи го и новиот и скоро суштински мрачен режим. Продавница за картички е достапна во Mac App Store со попуст од 25%, по цена од 16,99 €. Не е ефтина цена, но се што е добро има своја цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.