Опција за промена на позадината во CarPlay и подобрувања во „Карти“

Лого на CarPlay 9To5Mac

Без сомнение WWDC Оваа година ќе остане запаметен по многу работи, но најверојатно се должи на начинот на кој медиумите ќе го доживеат тоа, како и што ни нуди добра вест. Нови функции, како што е опцијата за промена на позадината во CarPlay или подобрувања во апликацијата Мапи. Мапите постојат веќе подолго време и тие стануваат сè подобри и подобри, со супер интересни вести и нови функции како што се гледање на јавен превоз во градовите, сообраќај итн.

Протекување од 9to5Mac на iOS и во овој случај на CarPlay се навистина интересни бидејќи тие покажуваат каква е иднината на оперативниот систем и неговите функции. Apple подготви неколку подобрувања за следните верзии на неговиот оперативен систем, iOS заедно со iPadOS се секогаш извонредни и се чини дека оваа година ќе биде исто. Може промена позадина Кога го користиме iPhone во автомобилот преку CarPlay не е дека тоа е голема новина но малку по малку оваа функција е многу подобрена и можно е да добие уште некоја новина.

За „Мапите“, она што се чини дека може да пристигне се поконкретни детали за сопствените продавници на фирмата, со часови и сите видови информации од „Денес“ на сесиите на „Епл“, со информации за поправка на нашиот уред или телефонски броеви на сите нив. Не дека тие се одлични вести, но најважните промени во iOS, macOS, wtahcOS, tvOS или iPadOS Ги имаат доста добро чувани во моментот, сигурно ќе не изненадат во јуни. Сигурно овие новини што веќе ги спомна 9To5Mac се појавуваат во инаугуративниот главен збор, но тие ќе бидат придружени од многу други.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.