Johnон Хенкок, прв осигурител за живот кој испорача Apple Watch со значителен попуст

Војната меѓу осигурителните компании за следните месеци ќе се врти околу значителен попуст за купување на Apple Watch. Тоа е баран подарок што може да ја надмине рамнотежата при избор на едно или друго осигурување, но исто така му помага на корисникот да води поздрав живот, во согласност со главната цел на споменатото осигурување, дека живееме уште многу години. Во Шпанија сè уште не сме виделе понуда во врска со ова. Но, американскиот осигурител, Он Хенкок, одлучи да плати практично за целиот часовник на Apple, можејќи да го набави уредот за 25 долари.

Затоа, ако го вработите животно осигурување виталност, може да нарачате Apple Watch серија 3 за само 25 долари. Но, оваа цена е условена со редовно вежбање две години.

Johnон Хенкок, спроведуваше тест фаза во користењето и промоцијата на часовниците на Apple, веќе две години. Резултатите не можат да бидат подобри: Корисниците на Apple Watch ја зголемија својата физичка активност за 20%. 

Оваа оригинална форма на плаќање е како што следува: уредот е купен за 25 долари и мора да се плати фиксен месечен надоместок за користење. Ако редовно вежбате, месечните трошоци се 0 долари

Може да нарачате Apple Watch Series 3 (GPS) со аванс од 25 долари плус данок и за следните две години, месечните исплати се засноваат на бројот на завршени обуки.

Доколку ви се допаѓа понудата, но го сакате моделот LTE, можете да платите додаток и ќе го имате вашиот Apple часовник.

Досега ниту една осигурителна компанија не се очекува да пласира подарок како „Apple Watch“ во Шпанија. Вистина е дека пазарот на животно осигурување е високо развиен во САД, во споредба со другите земји, како што е Шпанија. И покрај тоа, ваквата акција би била добро прифатена, иако сигурно, на помал пазар опремата може да биде нешто поскапа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.