Осигурувањето за виталност се приклучува на грантот за Apple Watch доколку вашите клиенти вежбаат

Избави а Apple Watch по симболична цена станува модерен меѓу компаниите за животно осигурување. Првиот осигурител, за кој барем знаеме дека го применивме ова дело во пракса, е Американецот Johnон Ханкок. Како што споменавме пред неколку часа. Епл Воч серија 3 може да биде ваша доколку преземете одредена животна политика и изведувате одредена сума во текот на месецот. Во тој случај, вие ја плаќате само почетната цена од 25 УСД и имате месечна исплата од 0 УСД месечно. Денес видовме слична акција од Виталити Осигурување, осигурител во Велика Британија.

Ова е промоција што компанијата ја започна од денес до 31 декември. За да го направите ова, мора да бидете запишани во планот VitalityHealth или VitalityLife. Можете да добиете може да набави Apple Watch Series 3 38 mm бесплатно или 42 mm со GPS за 59. Од купувањето, компанијата ќе фактурира месечна сума, врз основа на добиените поени. Корисниците кои ќе достигнат 160 поени нема да плаќаат ништо месечно, но мора да го исполнат ова барање 24 месеци.

Но, понудата не завршува тука. Можете да изберете модел на Најк + без дополнителни трошоци. Од друга страна, ако размислувате да нарачате серија 3 со LTE, мора да почекате неколку недели за да имате залиха.

Многу корисници сакаат да го поседуваат Apple Watch, но не знаат дали ќе ги исполнат барањата на компанијата и прстените на Apple. Затоа, осигурителната компанија дава неколку примери:

 • Преземањето на 12.500 чекори за еден ден заработува осум поени
 • Одење со велосипед, помеѓу 30-59 минути возење велосипед е 5 поени.

Во најлош случај, корисниците кои воопшто не вежбаат, ќе плаќаат такса од 12,50 фунти месечно. Виталитет признава дека оваа програма им користи на клиентите и на самиот осигурител: Клиентите земаат баран производ и осигурителот ќе забележи пад на надоместокот за смртта на своите осигуреници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел Санчез Расмусен dijo

  Првиот што го стори тоа тука триумфира