Нова веб-страница и апликација за откривање на Apple Covid-19

Веб на Apple Covid-19

Инфицираните со коронавирус во Соединетите Држави растат илјадници на секој час и „Епл“ прави се што може за да им обезбеди на своите корисници максимална информација. Во овој случај, она што нè интересира е да имаме што повеќе информации и пред се дека овие информации се реални и не измами што можат да се продолжат од мрежата што всушност веќе се случува.

Постојат неколку официјални извори што ги имаме на располагање во сите земји за да ги следиме новостите и советите за нив борба против овој вирус, но како и секогаш здравиот разум на луѓето е секогаш еден од најдобрите совети и ако најдеме сомнителни информации, мора да се обидеме да ги потврдиме бидејќи има неколку измамници кои ги користат овие ситуации.

Официјална веб-страница и официјална апликација

En на интернет дека Apple ги обезбедува сите информации за овој Covid-19 и новата апликација создадена за iOS уреди, нема да најдеме ништо што е лажно, сите податоци се точни, за разлика од оние добиени од Белата куќа, ФЕМА и ЦДЦ. Иако е точно дека е фокусирано директно на Корисници на САД, постојат низа совети што можат да се применат низ целиот свет и вреди да ги прочитате.

Корисниците можат да се распрашуваат и да добиваат одговори на најчесто поставуваните прашања во врска со вирусот, вклучително и основни прашања, како на пример, кој може да има поголем ризик од инфекција и како да ги препознаеме симптомите за да видат дали сме заразени. Алатката за откривање предложена од „Епл“ може да ја користи секој над 18-годишна возраст во САД и со тоа, се разбира, нема медицинско уверение, тоа е едноставно дијагноза за прв пат, подоцна да се консултирате со докторот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.