Откријте ги сите тајни на небото со SkySafari за Mac

Откријте ги сите тајни на небото со SkySafari за Mac

Кога гледаме во небото во чиста ноќ, не можеме да имаме друга сензација освен онаа на неизмерноста. Таму каде што едвај гледаме неколку точки и сателит што го нарекуваме Месечина, а. огромна количина неверојатни елементиОд starsвезди и планети до комети, сателити, маглини и, се разбира, и елементи што се резултат на човечки суштества, како што се вештачки сателити.

со Sky Safari 5 за Mac можеш научете сè за небото и сводотили Ова е петто големо ажурирање на оваа неверојатна апликација за астрономија, идеално за секој што сака да научи што е над нивните очи на оригинален, интерактивен и возбудлив начин. Исто така, сега ако брзате ќе можете да го набавите по половина цена.

SkySafari 5 за Mac

Sky Safari 5 е неверојатна апликација за астрономија со која ќе можете длабоко да знаете сè што е скриено на небото преку екранот на вашиот Mac, и пред сè, на поинаков и забавен начин, со изобилство информации и, воопшто, неверојатна Искуство.

Откријте ги сите тајни на небото со SkySafari за Mac

Некои од главните моменти на Sky Safari 5 за Mac:

 • таа содржи информации од повеќе од 120.000 XNUMX везди и повеќе од 200 комплети starsвезди, маглини и галаксии, како и планети и нивните месечини, астероиди, комети, сателити и многу повеќе.
 • Сите информации се зачувани во апликацијата, затоа, откако ќе се преземат, нема да ти треба интернет.
 • Можеш визуелизира затемнувања на минатото и на иднината.
 • Експериментирање со метеорски дождови, поминување комети, па дури и симулирање на ноќното небо од каде било на Земјата многу години во минатото или во иднина.
 • Прелистајте низ стотици описи на предмети, астрономски фотографии и слики на вселенски бродови на НАСА.
 • Детално запознајте ја Меѓународната вселенска станица (ISS).
 • Прими известувања кога ISS и другите големи сателити поминуваат над глава.
 • Интеграција со Мапи Јаболко
 • Y mucho más.

Sky Safari 5 Сепак, има вообичаена цена од 10,99 евра сега можете да го набавите по половина цена. Но запомнете дека понудата е за ограничено време и може да заврши во секое време. Затоа, ако сте заинтересирани, ве советувам да го преземете што е можно побрзо, за да имате корист од попустот. Запомнете дека, ако не ви се допаѓа вам, можете да побарате поврат на средства и да ги вратите парите.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.