Отпакувајте која било датотека со Unarchiver One

Unarchive one

Иако денес не е вообичаено да се најдат компресирани датотеки, барем повеќето корисници. Кога имаме потреба да отпакуваме датотека што има формат различен од zip (таа е природно компатибилна со macOS), ние сме принудени да прибегнуваме кон апликации од трети страни.

Во Mac App Store имаме различни апликации кои ни овозможуваат да декомпресираме секаков тип на датотека, некои многу стари кои не се ажурирани долго време и други за плаќање. Навистина плаќате за апликација за декомпресија на компресирана датотека, не вреди да имате апликации како Unarchiver One.

Unarchive one

Кои формати можеме да ги декомпресираме со Unarchiver One

RAR, 7z, ZIP, XZ, BZIP2, GZIP, RAR, WIM, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR и Z.

Што ни нуди Unarchiver One

 • Отпакувајте и компресирајте ги датотеките со голема брзина
 • Отпакувајте ги документите во папката што ја сакаме.
 • Можеме да пристапиме до сите датотеки што се во архивата без да мора да ги извлекуваме.
 • Ни овозможува да ги влечеме компресираните датотеки во апликацијата за да пристапиме до нивната содржина.
 • Можеме да креираме компресирани датотеки со додавање лозинка
 • Висока стапка на компресија на датотеки.
 • Ни овозможува да се компресираме во кој било формат.

Unarchive one

Зад оваа апликација стои развивачот на антивирус Тренд микро и само собира статистика за користење и дијагностика.

За да ја инсталирате оваа апликација, вашиот Mac мора да биде gпроверено од macOS 10.12 па натаму. Апликацијата е преведена на шпански, така што јазикот нема да биде проблем при нејзино користење.

Можете преземете ја оваа апликација потполно бесплатно преку следниот линк.

Unarchiver One-RAR &UnZip Tool (врска на AppStore)
Unarchiver One-RAR &UnZip алаткаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)