Трејлер на Apple TV + од краткиот филм што ќе се емитува за да го прослави Денот на планетата Земја

Приколка за одбележување на денот на земјата

Следниот 17 април Apple ќе го објави краткиот филм што го прави за да го одбележи Денот на планетата Земја. За овој краток рок, Apple не се двоумеше да има обемна листа на познати личности и не е ни чудо. Apple отсекогаш бил посветен на добрата употреба на ресурсите и не можел да го пропушти ова специјално назначување.

Исто така оваа година, тој ќе го искористи одделот Apple TV + за да го прослави овој ден. Краткиот филм е насловен „Еве ги: Белешки за живеење на планетата Земја“.

Apple да го прослави Денот на планетата Земја преку Apple TV +

Краткиот филм што „Епл“ го подготви за одбележување на следниот Ден на планетата Земја, 17 април, веќе долго време се готвеше. Фала богу, затоа што со ограничувањето на овие денови нема да може да одржува настани комеморативна како што правев до сега.

Како што рековме претходно, Apple ќе има гласовите на многу познати личности. Знаеме дека тие ќе бидат присутни Мерил Стрип, Крис О'Дауд, obејкоб Трембле, Рут Нега.

Филмот е базиран во бестселерот на Newујорк Тајмс, кој исто така ја доби честа да биде најдобрата книга за 2017 година. Приказната е базирана на искуствата на 7-годишно момче кое, во текот на Денот на планетата Земја, дознајте за чудата на планетата од неговите родители и мистериозна изложба.

Приколката трае нешто повеќе од минута и пол и ни дава преглед на тоа што ќе не чека за 15 дена кога ќе биде премиерно прикажана на Apple TV +. Филмот има вкупно времетраење од 36 минути и тие сигурно ќе бидат фасцинантни, гледајќи како го трошат овој мал аванс што го објави Apple преку вашата сметка на YouTube.

Се надевам дека уживате и дека датумот го ставате на календарот за да не го пропуштите анимираниот филм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.