Официјално започнува веб-апликацијата Apple Music

Епл Музика

Помина веќе некое време Интернет на Apple Music работел во бета режим, но од денес е официјално направено. Се согласуваме дека да се има природна апликација на нашиот Mac нема многу смисла, но понекогаш е попрактично да отворите нов таб во прелистувачот отколку да отворите нова апликација.

Исто така е добро да можете да користите Apple Music од компјутер со Виндоус или Линукс без да ви го комплицира животот. Влегувате во мрежата, се најавувате со вашиот Apple ID и веќе ја имате целата своја музика. Така, во кое било дадено време, може да помине добро за вас. Се чини дека е добра иницијатива. Го додавам во моите омилени.

Бидејќи е во бета фаза од септември, веб-апликацијата Apple Music конечно е целосно активна за сите корисници. Мрежата, која се наоѓа на музика.apple.com (веќе без бета префикс) им овозможува на корисниците слушајте содржина на Apple Music без да ја користите мајчината апликација.

Општо искуство на користење на Apple Music преку веб прелистувач Многу е слично до употреба на наменската апликација. Постојат транспаренти што промовираат нови плејлисти и настани како претстојниот концерт „Еден свет заедно дома“. Кога свирите песна, опциите за репродукција или пауза се потполно исти.

Постојат и јазичиња «Para ti«,«Истражуваат»Y«радио«Заедно со опција за пребарување за рачно пронаоѓање на одредена песна или изведувач. Имате копче за најавување за да се најавите со вашиот Apple ID и да добиете пристап до вашите приватни библиотеки.

Сега отстранувањето на веб-страницата „Епл Музик“ од својата бета фаза и нејзиното лансирање со целата своја содржина е многу мудра одлука од страна на компанијата. Во овие моменти на целосно затворање, сите аудио и видео платформи за стриминг се практично неопходни во домовите ширум светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.