Очилата за проширена реалност на Apple може да пристигнат во 2019 година

очила за проширена реалност Apple во 2019 година

Работите стануваат интересни во индустријата за проширена реалност (АР). И „Епл“ силно обложува на ова сценарио. Воведено последното големо ажурирање на iOS ARkit да развива апликации според оваа технологија. И за да го демонстрира својот потенцијал, ИКЕА лансираше апликација под оваа нова платформа, способна да му покаже на корисникот како ќе изгледа неговиот мебел во нивниот дом; само требаше да се фокусирате со мобилниот во дупката и да го видите резултатот.

Ова е само еден од нив, како и можност да користите виртуелен метар за мерење на престојот или што ви одговара најмногу. Сега ова е само почеток. И со денови се шушкаше дека оние од Купертино работат на донесување очила за проширена реалност на пазарот, во најчист стил на „Гугл стакло“, но тие навистина работат и имаат привлечност до крајниот корисник.

Според интервјуто со потпретседателот на тајванската компанија Кванта компјутер, кој работи на а gadget на зголемена реалност за да се потврди една компанија и дека тоа би бил уред со слушалки и леќи со кои корисникот би можел да комуницира со својата околина.

Да ви дадам повеќе индиции: Кванта компјутер е, според азискиот медиум Никеи, Што е тоа Најголемиот продавач на Apple за создавање на Apple Watch и MacBooks. Очигледно, тој работи и за други гиганти во секторот како што се Мајкрософт или Гугл, но Епл е негов клиент број еден.

Исто така, потпретседателот на Кванта компјутер е исто така прашан за цената. И одговорот не остави никого рамнодушен. Според вас, ако А. gadget од овој тип Има цена помала од 1.000 долари, ќе има одлична точка во нејзина корист да биде врвен продавач на моментот. Датумот што тој го даде за да го открие овој нов тим е, во најдобар случај, 2019 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.