Пакет од 6 игри за Mac, со придонес вклучен во невладина организација

Ново пакетот е достапен на веб-страницата на MacTrast и овојпат ни донесоа 6 натпревари. Не очекувајте голема графичка авантура или дека последниот стрелец е меѓу нив во овој пакет, но во овој случај ова може да биде дури и споредно, како 10 проценти од собраното Со купувањето на овој пакет, тој ќе оди на една од трите невладини организации што сами ги избираме но тие самите ни обезбедуваат.

Меѓу овие добротворни организации што можеме да ги донираме овој процент, наоѓаме: Детска игра, Светски фонд за диви животни и Криејтив комонс. Можеме да избереме кој да даде 10 проценти од платеното за овие игри, но исто така ни овозможува сами да ставаме цена на пакувањето во опцијата што може да се избере „обичај“ или изберете помеѓу САД долар 2,96, САД долар 30 која е цената што ја препорачуваат и која е 55 проценти помалку од вкупната цена на пакувањето или на крај САД долар 51 што нè вклучува и во ждрепка за платформата Steam.

Ајде да ја видиме листата на игри што го сочинуваат овој пакет и се користат за OSX и Windows. Потребни се 2 дена откако беше лансиран од MacTrast и надвор од оваа понуда сите тие би чинеле околу 67 долари:

 • Големите нервози: Паника од пудинг
 • Елементи на 4
 • Кралски пратеник
 • Приказната за ситни удари
 • Невреме во учител
 • Градинарски пејзажи

Овој пакет од 6 игри ќе биде достапен уште 17 дена, Работи веќе 3 дена и како што реков „давање на мое лично мислење“ На почетокот на статијата не е дека тие се игри „за да се нурне со глава“, но секогаш можеме да видиме една или две што нè интересираат, освен фактот дека цената на овој пакет е волја или навистина значајни минимални 2,96 долари.

Повеќе информации - Интересен пакет од 7 апликации со добар попуст

Извор - MacTrast


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.