Пакет Koingo Mac, 5 апликации во понуда што не можете да ги пропуштите

Коинго-Мак-Пакет-0

Коинго, една од најпознатите Mac компании по својата различни апликации и софтвер посветен на OS X, штотуку лансираше понуда која се состои од пет апликации од сите видови со значително намалување на цената за целиот сет. Зборуваме за намалување од скоро 90 долари во споредба со оригиналната цена, бидејќи ако ги купиме сите апликации одделно цената ќе се искачи на 110 долари.

Овие апликации ќе бидат одговорни сè додека можеме да пребаруваме и да најдеме достапни различни Wi-Fi мрежи да управуваме и да се поврземе со нив, да го исчистиме компјутерот од несакани датотеки преку апликација за да ги зачуваме нашите најчувствителни податоци во лента што прави бекап.

Коинго-Мак-Пакет-1

Toе ја детализираме малку повеќе специфичната функција на секоја од апликациите понудени во овој пакет:

 • Воздушен радар 3: Оваа апликација е наменета за патувања, односно со следење на локацијата, снима отворени мрежи и зачувува податоци при консултации. Ова лесно ги идентификува најблиските употребливи мрежи и претходно користените пристапни точки за автоматско поврзување.
 • MacPilot 7: Ако вашата работа е да управувате и да го оптимизирате системот, тогаш ова е совршена апликација, отклучува повеќе од 1.200 помалку познати и лесни за употреба карактеристики благодарение на корисничкиот интерфејс, наместо да ги користите алатките за командна линија.
 • MacCleanse 5: Она што ќе го стори е да пронајде и елиминира несакани датотеки што зафаќаат простор на дискот и што ќе го зголеми капацитетот на истите што е можно повеќе.
 • Гардијан на податоци 3: Со силна заштита од криптирање и карактеристики како што е 448-битна автоматска резервна копија Blowfish, оваа апликација ни овозможува максимално да ги обезбедиме најчувствителните информации без страв дека ќе бидат изложени.
 • Алармен часовник Про 10: Оваа апликација не е само будилник, туку може да креирате и персонализирани потсетници за е-пошта, да извршувате различни задачи во системот и многу повеќе.

Доколку сте заинтересирани, можете да го преземете овој пакет со кликнување на следниот линк: StackSocial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.