Parallels за Mac доаѓа со нови функции и намалена цена

Паралели за Mac Продажба

Ако не сте знаеле, ви велам дека сме во недела на црниот петок. Да, она што започна како петок, сега е една недела, но веќе знаеме дека и во октомври веќе има нугати во продавниците. Претпоставувам дека ќе дојде денот кога Божиќ и Балк петок ќе траат засекогаш и ќе треба да измислат нешто ново. Но, во меѓувреме, ќе ги искористиме сите понуди што ги има Веќе ве ставивме на Интернет и новите што доаѓаат. На пример ова Паралели кои нудат со нови функции и цени.

Parallels неодамна ја објави својата нова верзија на Паралели Алатник за корисници на macOS. Со ажурирањето 5.1, една од главните карактеристики е новата алатка за температура на процесорот. Според А блог пост, Постојат две верзии на Parallels Toolbox, една за Mac и една за Windows. Со верзијата 5.1, секој од овие оперативни системи има свои нови алатки.

За корисниците на macOS, Parallels Toolbox додава нова функција за температура на процесорот:

Оваа алатка ви ја кажува температурата на секое од јадрата на процесорот во вашиот Mac, а исто така ги наведува брзините на вентилаторот што се ладат од овие јадра. Топлината е една од главните причини за „трошење“ во електрониката, а во исто време geek тоа е во мене, тој сака да знае за температурата на Mac.Исто така е интересно да се види кои апликации предизвикуваат значително зголемување на температурата на процесорот.

Ова се сите новости од ажурирањето:

 • Историја на таблата со исечоци: сега можеме да избереме дали сакаме да собираме само текст, само слики или и двете.
 • Конвертор на единица: дополнителен пар и руски царски единици.
 • Не вознемирувај: опцијата ново временско ограничување ви овозможува да поставите колку долго алатката ќе остане активна.
 • Менаџер на прозорци: сега можеме да ја промениме големината на прозорецот до одредена големина или да го преместиме на друг екран.
 • Време за пауза: поддршка за повеќекратни повторувачки сесии, работни интервали од 60 минути и можност за одредување на распоредот за работа (и во денови и часови).
 • Датотека: сега можеме да избереме каде ќе се зачуваат добиените датотеки.
 • Област за снимање, прозорец за снимање, екран за снимање: Оптимизирани алгоритми за компресија, така што излезните датотеки заземаат помалку простор на дискот.

Покрај сето ова. Софтверот доаѓа со a 20% попуст благодарение на неделата на црниот петок. Оваа понуда завршува на 1 декември, така што имате една недела да одлучите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.