Паралели 11 сега се достапни со поддршка за Windows 10 и Cortana, виртуелниот асистент на Microsoft

Паралели 11-прозорци 10-0

Parallels е компанија која стои зад најдобриот софтвер имплементиран во OS X за извршување виртуелни машини кои работат со Виндоус.Кога тоа е речено, веста е дека ја објави најновата верзија на својата популарна апликација Mac за овој вид задачи денес. Паралели 11 (тоа е името на апликацијата) ќе бидат по цена 79,99 евра и 49.99 евра ако ажурирате од претходната верзија.

Некои од најдобрите нови одлики се поддршка за обете Виндоус 10 вклучувајќи ја и Кортана што се однесува до OS X El Capitan, каде што работи одлично природно

Паралели 11-прозорци 10-1

Како што може да се прочита на официјалната веб-страница на Паралели, оваа најнова верзија е до 50 проценти побрз од претходните верзии, вклучително и стартување, како и време на запирање и операции за копирање / преместување на датотеки до 20 проценти побрзо. Вклучува и нов режим на патување кој исто така ќе го зголеми траењето на батеријата до 20 проценти.

Друга од главните карактеристики на Паралели 11 е веќе споменатата поддршка за виртуелниот асистент на Мајкрософт, Кортана, што можеме да „Повикајте“ дури и од работната површина на OS X сè додека се одвиваат паралели. Како што е објаснето од самата компанија, сè додека Виндоус 10 работи во позадина, корисниците секогаш ќе можат да кажат „Еј Кортана“ и да добијат одговор.

Другите промени поминуваат низ подобрувања во корисничкото искуство на Windows, побрз начин за прегледување на известувањата Windows на OS X, подобрени асоцијации на датотеки и поддршка за локализација во реално време во Windows. Можете дури сега да ја искористите функцијата Брз изглед на OS X за прегледи на документи и датотеки.

Parallels воведе и нова Pro верзија на својот софтвер насочена кон развивачите која покрај сите карактеристики на стандардната верзија, вклучува поддршка за алатки како Docker, Visual Studio и Chef.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.