Вметнување за Mac е сè уште универзално и сега е претплата

Вметнување станува претплата

Вметнување е една од најпосакуваните апликации за корисниците на macOS. Мала апликација што ви овозможува да добиете повеќе од таблата со исечоци. Всушност, можете да направите да стане вистински менаџер за текст или слика за кој сакате да зачувате подоцна.

Претходно веќе разговаравме за оваа апликација од продавницата за апликации Mac и паѓа цената што ја имаше. Сега во продавницата ќе мора да се претплатите на неа за да ја користите.

Вметни оди до моделот на претплата што е универзален на сите уреди

Апликацијата Вметни ја намалува својата цена уште од нејзиното основање. Ние предупредивме на овие падови на цените кога се случија и сега ве известуваме дека истото, Веќе нема единствена цена, туку е со претплата.

Вметнување ви овозможува да зачувате историја на копирани ставки, да применувате правила, да се организирате според етикети и да ја пребарувате историјата меѓу другото. Вистински скапоцен камен за нашиот Mac. Но, апликацијата е навистина корисна кога е комбинирана со други уреди на Apple како iPhone или iPad. На овој начин секогаш ќе го имаме материјалот достапен на Mac или преносни уреди.

Вметни за Mac оди универзално и се претплаќа

Затоа, одговорните за апликацијата одлучија пред нешто помалку од еден месец дека апликацијата треба да биде универзална. Сепак, во замена за оваа можност да ја имаме апликацијата на сите уреди одеднаш, ќе мора да поминеме низ обрачот за претплата.

Во моментов цените се:

  • Месец: 0,99 €
  • Годишно: 10,99 €

Одговорните исто така ја искористија оваа промена во подобри некои од неговите карактеристики и реши некои грешки што беа откриени во него.

Ако сакате добар менаџер за вашата клипборд, Вметни е една од најдобрите, но не и единствената. Не знам дали преминот кон моделот на претплата ќе биде од корист или не за корисниците, но за жал, тоа е она што го добива. Ако ја сакаме оваа апликација, ќе мора да плаќаме месец по месец или годишно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.