Патики со логото на Apple се најдоа на аукција за скоро 10.000 американски долари

Чевли од јаболко ќе бидат пуштени на крајот на март

Аукциите на предмети од „Епл“, кои поминале низ рацете на Стив sобс, или кој било друг предмет и / или производ што е дел од историјата на „Епл“, за некои луѓе имаат сентиментална и колекционерска вредност. Пред неколку дена, ве известивме за аукција што вклучуваше Маици и други типични предмети за трговија на Apple.

На почетокот на февруари, разговаравме за друга аукција на предмет поврзан со „Епл“, поточно пар патики со логото на „Епл“, пар патики кои излегоа на аукција на почетокот на овој месец и кои конечно најдоа нов сопственик, сопственик кој требаше да плати скоро 10.000 УСД, 9.687 американски долари поточно.

Патики со логото на Apple одат на аукција

Историја на патики од Епл

Од каде овие патики? Овој предмет за трговија не го користеше никој од основачите на „Епл“, но беше еден од промотивните производи што Apple дистрибуираше меѓу своите вработени во 90-тите години. Чевлите што биле на аукција, имаат број 42 и пол, се користат како што може да се види на приложените слики и се чуваат во прифатлива состојба. Чевлите имаат класично шестбојно лого на Apple однадвор, како и од јазикот.

Објектите поврзани со „Епл“ кои биле на аукција и кои достигнале најголеми бројки се „Епл-1“, модел кој достигна бројка од 900.000 долари пред неколку години на јавно наддавање. Неодамна, друг Apple-1 беше на аукција за 460.000 XNUMX американски долари, многу поразумна бројка (во рамките на можното) од она што беше платено пред неколку години.

Маркетинг материјали, визит карти, потпишани списанија, маици, фотографии и други помали предмети, тие обично не надминуваат10.00 УСД во најдобар случај кога ќе одат на аукција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.