Персонализирајте го вашиот Apple Watch со ремени Casetify

 

Касетифицирајте

Секој ден се доближува моментот кога Apple Watch ќе се најде во продажба. Нашиот партнер Jordорди Гименес денес веќе не напредна на што ќе одат лансирање специфични бутици на Apple за продажба на Apple Watch во Лондон, Париз и Токио

Како што ни рече, овие нови продавници доаѓаат од очекуваното пуштање во продажба на Apple Watch и момците од Купертино потврдуваат дека трите нови продавници Watch се вистински. Па, сега ви кажуваме во овој нов напис друга идеја за алтернативни ремени за оние на Apple што кружат по мрежата. 

Веќе ве известивме дека лентите што Apple ги подготви за своите часовници осцилираат помеѓу 50 долари најевтино и застрашувачката бројка од 450 долари за најскапите. Јасно е дека не секој ќе може да си дозволи ваков вид ленти и трошоците што ги носи ова. затоа другите производители брзаат да ги имаат своите опции подготвени до 24 април, затоа што на тој начин ќе ја изедат целата торта.

Конфигурирај-случајни

Во овој случај ви донесуваме модел на ремен кој доаѓа од производителот Касетифицирајте. Тоа е идеја нешто поразлична од оние што веќе ги видовме. Во овој случај, тоа не е адаптер за да можеме да ги користиме ремените за цел живот. Сега ќе можете да го чувате каишот на вашиот часовник како што сакате. 

При купување на овој вид ленти ќе можеме да го направиме тоа на два начина. Првиот е да се избере помеѓу моделите што самата компанија ги дизајнираше и второто е направиме свои со фотографија од нашата ролна. Покрај тоа, постои апликација за iOS со која ќе можете да го извршите целиот процес од самиот iPhone.

Овие ремени ќе бидат достапни почнувајќи од јуни по цена од 50 долари која е цената што Епл ја стави на своите гумени ремени, кои се кои доаѓаат стандардно со моделот Спорт на Apple Watch. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.