Персонализирајте го вашиот Apple Watch со овие рендгенски позадини

Серија на тапети 7

На почетокот на октомври, момците од iFixit ја споделија својата традиционална рецензија за новата серија 7 на Apple Watch целосно расклопување на уредот и давајќи му ја вообичаената нота за поправка. Исто како што направи пред неколку недели споделувајќи тапети со рендген од новите iPhone-и, момците од iFixit сега споделија тапети со рендген од новата Серија 7.

Овие позадини се дизајнирани за Серија 7, бидејќи ги прикажуваат внатрешните компоненти на уредот, сепак, можеме да го користиме во која било друга верзија, иако не е добро прилагоден како во Серија 7, бидејќи овој модел малку ја прошири големината на екранот, но сега е поголем.

Како што можеме да прочитаме на веб-страницата iFixit каде што ги сподели овие нови позадини:

Се чини дека совршенството на Apple Watch се постигнува не кога нема повеќе компоненти за додавање, туку кога нема повеќе работи за отстранување. Во серијата 7, Apple не започна радикален редизајн, туку ја елиминираше дијагностичката порта, ја консолидираше технологијата на екранот за да го елиминира кабелот за екранот и направи уште повеќе простор за енергија од батеријата. Работевме со тројца поранешни инженери на Apple на нашето уривање на Серијата 7 за да ги ставиме тие промени и другите во контекст.

Момците во iFixit ги нудат овие позадини за двете Модел од 41 мм како 45 мм и ни овозможуваат да ја видиме внатрешната батерија, хаптичкиот мотор, плочата преку рендгенски зраци, па дури и некои кабли.

Главните Разлики помеѓу Серија 6 и Серија 7 Го најдовме во поголема батерија, покрај гореспоменатата нова големина на екранот, заедно со отстранувањето на дијагностичката порта и новиот модул за звучници.

Да користете ги овие позадини на Apple Watch Series 7, мора да ги складираме на вашиот iPhone и подоцна синхронизирајте ги со часовникот на Apple користејќи го изгледот на часовникот Photos.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)