Пет игри од сагата „Војна на Starвездите“ на продажба во продавницата за апликации „Мек“

игра-војна-starвезди

Дали сте fanубител на сагата „Војна на Starвездите“? За време на викендот, изборот на игри на „Војна на Starвездите“ ја намали намалената цена за нашите Mac и се чини дека за сега тие продолжуваат да го одржуваат овој попуст, но не мислиме дека ќе трае долго, па ако ве интересира некој од нив и сакате да го купите, сега е време.

Сагата за игри на компанијата Aspyr Media (iDP) LucasArts, засега останува по намалена цена од саботата, 4 мај и за моментот кога тие се одржуваат по тие цени. Ова е едно ограничена временска понуда така што не е јасно кога ќе се вратат на првичната цена.

Ајде да видиме списокот на 5-те игри во продажба на оваа сага војна на Starвездите:

За само 3,59 евра можеме да го купиме Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Исто така за цена од 3,50 евра, имаме Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast

Друг што сметаме дека е намален со цена од 5,99 евра е Војна на Starвездите: Витези на Старата Република

Претпоследниот од нив со цена од 5,99 евра е Star Wars: The Force Unleashed

И да се стави крај на оваа листа од пет и со највисока цена од сите, ние ја наоѓаме Star Wars: Empire At War за 9,99 евра

Најверојатно, овие игри и нивните цени ќе се вратат во нормала наскоро во продавницата за апликации Mac, па ако сте еден од оние кои ја сакаат сагата за игри на Star Wars, ова може да биде добра можност да ги купите овие 5 со намалена цена. Позициите за поставување би биле многу добри што во случај на желба да ги купат петте игри, тие дадоа специјална понуда во вкупна цена Но, не е случај

Повеќе информации - Непријател XCOM Непознат, сега достапен во продавницата за апликации Mac


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франксоун dijo

  Тие веќе можеа да ја објават старата верзија на X-wing Alliance for Mac. Тоа беше одлична игра „Војна на Starвездите“ и згора на тоа со моќта на денешницата, ќе се одвиваше како шут во нашите тимови.

  Немам многу доверба во новите и добри игри во Сагата на Војна на Starвездите сега кога таа му припаѓа на Дизни и згора на тоа со намера да лиценцирам отколку да произведувам.

  Поздрав и уживајте во нив.
  Френк