Платете што сакате да добиете овој пакет апликации

Пакет-платете го она што го сакате-понудете апликации-пакет-0

Од време на време, интересни понуди се лансираат во форма на пакет апликации и може да биде интересно да се набават ваков тип пакувања повеќе од што било за цената по која се лансираат. Овој пат имаме пакет апликации тоа преку stacksocial платформа ни нуди понуда за која можеме да платиме што сметаме дека е соодветно и да земеме 10 многу корисни апликации за кои ќе коментираме.

Како општо правило, овие типови пакети што се нудат обично имаат намалување на крајната цена на пакетот на сите апликации што ги собира, меѓутоа тука имаме можност ако ние сме тие што ја бираат цената дека мора да платиме за нив и вистината е дека има доста корисни во зависност од тоа како го користиме нашиот Mac.

Пакет-платете го она што го сакате-понудете апликации-пакет-1

Специфичните апликации се следниве:

 • Крст над 14: Апликација што ви овозможува да ги имитирате апликациите на Windows на Mac во рамките на голема база на податоци со илјадници компатибилни апликации
 • RapidWeaver 6: Оваа апликација сè-во-едно ви овозможува да дизајнирате веб-страници засновани на HTML и CSS без да имате никакво знаење за програмирање. Нешто многу корисно, особено ако поради време или потреба треба да извршите мал проект, покрај тоа што ќе можете да ги проверите посетите на мрежата, бидејќи има компатибилност со Google Analytics и GoSquared.
 • ЗафатенКал: Апликација за календар со функции како што се брзи прегледи, аларми, настани, распоред на задачи и која исто така може да се синхронизира со вашиот iPhone, Google Calendar, iCloud, Exchange и многу други услуги.
 • WinZip 4: Оваа апликација ви овозможува да ги компактирате вашите датотеки за да креирате пакети во .zip со помала тежина и дека можете да складирате повеќе на помалку простор.
 • Волтр: Наместо да користиме посебна апликација за конвертирање на медиумски датотеки, а потоа рачно да ги прикачуваме на iTunes, ние едноставно ќе ја повлечеме секоја датотека во апликацијата Волтр за таа веднаш да стигне до вашиот iPhone или iPad.
 • RoboForm насекаде: Запомнувањето на сите лозинки е доста незгодно и тука RoboForm може да ви помогне. Само изберете главна лозинка и RoboForm ќе го стори останатото.
 • Акапл: Организирајте ги вашите идеи во дијаграм на проток, обележете ги врските меѓу нив и развијте свој проект на најлесен начин.
 • Stuffit Deluxe 16 за Mac: Компресирајте ги вашите фотографии, музика и документи без да го нарушите квалитетот, плус можноста за декомпресија на повеќе од 30 формати на датотеки за да можете непречено да ги споделувате.
 • Екрани: Апликација за VNC за управување со оддалечени работни површини
 • Пронајдете која било датотека: Ако Spotlight не успее кога станува збор за пребарување, оваа многу поцелосна апликација ќе ви ги покаже патеките каде што се наоѓа датотеката, покрај пребарувањето според својствата на датотеката, како што се името, големината и датумот. Можете дури да ги проширите пребарувањата со влечење дискови кои не се индексирани од Spotlight и конечно да ги вратите изгубените датотеки скриени во пакетите и пакетите во „длабокото“.

Единствениот услов за добивање на 10-те апликации е да се достигне просекот што го платиле корисниците кои веќе купиле една, промоцијата завршува за неколку дена, а просечната во моментов е на 9,83 долари, цена што се чини повеќе од фер за сè што можете да земете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.