Победи ја играта, пристигнува денес во продавницата за апликации Mac

Имаме нова игра во Mac App Store, во овој случај тоа е: Победи ја играта. Засега, она што најмногу се истакнува во описот на оваа игра е големиот број признанија што ги има, сите важни, но не се релевантни за секого.

На кратко, играта што беше објавена пред неколку часа во продавницата за апликации за Mac, има мешавина помеѓу авантуристичкиот „point and click“ со директен фокус на музика и загатки во навистина надреално опкружување. Играта што веќе беше достапна на гејмерската платформа Steam, официјално пристигнува денес во продавницата на Apple.

Ова е трејлер на играта за сите оние кои не го знаат овој Beat the Game и можат да добијат идеја:

Наградите се многубројни и како што предупредивме на почетокот на овој напис, изненадени сме што е првото нешто што го гледаме во описот на играта. Ова е списокот на вратарите:

 • Награда за најдобра уметност: Intel Mix Media, Сан Франциско
 • Номиниран за најдобар звук: AZPlay, Шпанија
 • Најдобар кандидат за креативен дизајн: AZPlay, Шпанија
 • Најдобар номиниран за аудио: Инди награда, Берлин
 • Најдобар уметнички номиниран: Голем фестивал, Бразил
 • Номиниран за најдобар звук: Голем фестивал, Бразил

Покрај овие награди, се додаваат и некои фрази од рецензии направени од експерти во овој сектор: „Солидна игра што Салвадор Дали би сакал да ја игра“ укажува на Фестивал на играта, САД. Навистина изгледа спектакуларна игра. Во овој случај Цената е на 10,99 евра на Mac App Store и 9,99 евра на продавницата Steam како единствена исплата, без интегрирани набавки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.