Повеќе гласини за MacBook со АРМ

Процесорите обично се најистакнатите промени во обновувањата на MacBook обично, очигледно е дека не се додаваат естетски промени во сите генерации на MacBook, тастатура, екран или слично. Во следните модели што се лансирани, Apple ќе ја смени тастатурата со механизам пеперутка за ножици, но во повеќето случаи новитетите се фокусираат на подобрување на внатрешните компоненти на овие тимови за да обезбедат поголема моќ и автономија, па затоа е време тоа чипот на АРМ звучат како можни процесори во следните MacBooks.

Па, се чини дека овие денови многу повеќе се зборува за процесорите за АРМ и иако не се чини дека Apple има официјален датум на објавување, се чини дека овој пат би имале поблиску од кога и да енаследството на овие процесори до MacBooks. Гласините се само тоа, гласини, но во одреден момент се чини дека Apple планира да направи скок кон ARM.

На нови AirPods Овие денови исто така звучат гласно заедно со можен нов 14-инчен MacBook кој во моментов нема да ги има овие процесори на АРМ, но тоа е дека „сонувајќи“ дека нема да остане бидејќи се зборува и за мини HomePod со пониска цена од сегашната и голема промена во iPad Air ... Многу вести ќе бидат во месец април, што може да биде малку во ничија земја во рамките на официјалниот календар на Apple, но оставаат многу предвидувања за можни изданија .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.