Повеќе детали за Pixelmator Pro пред неговото лансирање во ова видео

Денес научивме преку видео, повеќе новости за финалната верзија на Pixelmator Pro. Информациите што ги добиваме за новиот софтвер од развивачите на Pixelmator ни доаѓа со капка по капка. Пред летото ни беше кажано дека нешто ново се „готви“, со црвената завеса на театарот наменета да открие дел од програмата. Пред неколку недели, се сретнавме со првите детали de Pixelmator Pro. да, со последната порака на „Arriveе пристигне оваа есен“ и денес тие објавија видео со нови одлики на страницата.

Она што го видовме досега е нова структура. Лебдечките палети на функции исчезнуваат, за да бидат вметнати вертикално во десниот дел од апликацијата. И да продолжиме со дел од функциите, овој аранжман потсетува на многу програми за уредување фотографии, како што е Фотошоп. Како и да е, Дизајнот на интерфејсот и распоредот на копчињата се впечатливи. Ова многу потсетува на апликациите на Apple. Од една страна, функциите и копчињата се лесни за лоцирање и ракување. И од друга, ги користи истите копчиња на горниот дел. Сподели и инспектор, кои доаѓаат со програми како Фотографии или Final Cut Pro X.

На веб-страницата на апликацијата, можеме да најдеме секакви функции, некои влечени од верзијата 3 на Pixelmator. Наместо тоа, на видеото гледаме како Pixelmator Pro ги користи macOS функциите. На пример, можност за повторно фотографирање во претходна точка. За да го направите ова, се отвора интерфејс идентичен со Time Machine. Останува да видиме дали тој навистина оди во Time Machine или ги бара верзиите што ги имаме на нашиот Mac. Друга карактеристика е функцијата Share, таа е наследена на идентичен начин, со другите програми на Apple. Внатрешно, Pixelmator Pro ќе ги искористи сите придобивки на Apple, како што е Метал 2.

Целокупниот впечаток на Pixelmator Pro е фантастичен. Се остава впечаток дека тие сакале да ја пополнат празнината што ја остави Апертура. Во моментов не можеме да ги унапредиме датумите на поаѓање, но се надеваме дека ќе се видиме наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.