Call of Duty 4: Modern Warfare, намалена на половина цена за ограничено време

4 Call of Duty: Modern Warfare

4 Call of Duty: Modern Warfare обично се цени по 19,99 €, и сега само 9,99 € Може да биде твое. Со напната приказна преполна со пресврти во заплетот, Call of Duty 4 ги втурнува играчите во битка како никогаш порано. Со неверојатни специјални ефекти, вклучувајќи осветлување, длабочина на поле, текстура на стриминг и автоматско засенчување на карактерот. Прочитајте го барања што ви требаат на вашиот Mac што ги ставивме откако ќе продолжите да читате. Играта е само на англиски јазик.

Играта се одликува со а робустен систем за израмнување, широк спектар на предности што можат да се отклучат. Исто така, има повеќе од 100 предизвици и мноштво нови средини и режими за игри кои нудат неограничени можности. Вклучено е и Infinity Ward Убиј-Кам, омилена опција на обожавателите во Call of Duty 2, што им овозможува на гледачите.

Call of Duty 4 Modern Warfare MAC

Барања на системот:

 • Ова е ГОЛЕМА игра (близу до 7 GB!), затоа ќе биде потребно време за преземање.
 • Поддржано од English само
 • Интегрираните видео-чипсети на Intel не се поддржани (ГМА 950 / ГМА Х3100); X1900 не е поддржан За да ја извршите играта со задоволителни перформанси, вашиот Mac мора да ги исполнува овие минимални системски барања: Процесорски процесор: Intel Core RAM 2 Duo / 2,0 GHz / 1 GB / HD простор: 8.0 GB + 1 GB swap-датотеки / ATI Radeon X1600; NVidia GeForce 7300; 128 MB VRam.
 • Поддржани графички картички: NVIDIA GeForce 7300, 7600, 8600, 8800, GT 120, 320M, 330M, 640M, 650M, 660M, 675MX, 680MX од NVIDIA GeForce Quadro FX 4500 од ATI Radeon X1600, HD 2400, HD 2600, HD 3870, HD 4670, HD 4850, HD 5670, HD 5750, HD 5770, HD 5870, HD 6630, HD 6490, HD 6750, HD 6770, HD 6970 Intel HD графика 3000, 4000
 • БАРАА од мултиплеер: Интернет (TCP / IP) или LAN (TCP / IP).
 • Играта бара Интернет со широкопојасна врска.
 • Само чипсети на Интел. Енергетските компјутерски процесори (G4 и G5) не се поддржани.
 • Оваа игра не е компатибилна со форматирани томови како проширено (голема и мала буква).

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Публика: 23 / 02 / 2011
 • Верзија: 1.7.2
 • Големина: 7.35 GB
 • Јазик: Англиски
 • Развивач: Aspyr Media (iDP)
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или понов

Download:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.