Повторно, 21 јуни е Меѓународен ден на јогата и можете да го освоите медалот „Епл воч“

Ден на јога на 21 јуни

Уште една година доаѓаме на меѓународниот ден на јогата и за ова Apple сака да го прослави како што заслужува. Минатата година би можеле да заработите значка или медал на вашиот Apple Watch ако завршете тренингот по Јога на денот на прославата. Apple не ја комплицира премногу главата и одлучи дека оваа година 2021 година е на ист начин. Затоа, останете во тек за тој ден 21 (повторно) за да го завршите обуката за јога за да го понесете медалот. Уште едно.

Apple Watch е здравствен уред со функции на часовник. Или беше обратно? Факт е дека една од тие здравствени функции е да го задржи својот корисник мотивиран со спорт. Ова го прави со комплетирање на прстени и добивање медали за секој завршен настан. Оваа година, во умовите и телата уште еднаш го имаме денот на Јогата, со кој пWinе победиме во здравство и медали во чест повторно на меѓународниот ден што се слави на 21-ви.

Да може да го добие, сè што треба да сториме е:

  1. Отворете го Апликација за обука во твоето Епл Види и изберете јога од списокот на видови на обука
  2. По изборот на јога, вашиот Apple Watch ќе направи а Одбројување од 3 секунди и ќе започне со снимање на вашата обука
  3. Е видите дека Апликација за обука го покажува напредокот на обуката, вклучително и метрички вредности како што се согоруваните калории, отчукувањата на срцето и колку долго сте активни.

Кога ќе завршиш вашата 15-минутна вежба, завршете ја обуката и почекајте ја вашата награда. Обично е непосреден, но понекогаш е одложен малку. Ако ви се случи тоа, она што можете да направите е да го рестартирате Apple Watch и ќе видите како се појавува добиениот медал. Beе бидете помотивирани и вашето здравје ќе ви се заблагодари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.