Tomb Raider: Underworld, се продава на ограничено време

Подземјето на гробницата

Tomb Raider: Underworld се спушта а 75%, обично има цена обично од 19,99 €, и во моментов само за 4,99 € Може да биде твое. Играта е тотално на шпански јазик и ве советуваме да го прочитате минимални барања што му треба на вашиот Mac, откако прочитавме, ги поставивме овие барања.

Авантуристичкиот археолог Лара Крофт започнува експедиција за да најде а потопен свет под Арктичкиот океан. Од кристално чистите води на тајландски брегови до дождливото џунглите на Мексико и пошироко, Лара нема да запре додека не ги отвори своите тајни врати. Истражете сè, застанете на ништо.

Нејзиното патување ќе ја спротивстави на огромниот непријател кој ја бара истата награда и ќе и треба сето тоа атлетски вештини, карактер и способности прво да стигнеме таму. Како Лара, играчите ќе доживеат а импресивно ниво на физичка интеракција со атрактивен, непредвидлив и предавнички свет на гејмерска платформа на невидена софистицираност.

Главни карактеристики:

 • Нурнете во најтемната авантура во историјата на Лара додека се соочува духови од вашето минато, решете ги старите резултати и откријте до каде е подготвена да оди за вистината.
 • Комбинирајте го вашиот итар со спортски способности на Лара за решавање епски и повеќестепени загатки.
 • Искористете ги предностите на нови движења на Лара, како што се скокање на wallид, замав со макара и динамично слободно качување.
 • Користете го кука де Лара да ги надмине бездните, да се спушти по карпести падини и да манипулира со античките средновековни уреди.
 • Учествувајте во спектакуларни борби додека се соочувате тигри, ајкули и викинтски духови.
 • Забавете го времето со режим на адреналин, да се користат маневри кои пркосат на смртта во клучните моменти.
 • Откријте скриени мошти кои го зголемуваат здравјето на Лара и наоѓаат богатства да отклучуваат идејни цртежи и табли со приказни.

Важни информации за Tomb Raider: Underworld:

 • Минимални барања: Процесор: 1.8 гигахерци, RAM меморија: 3 GB, графичка картичка: 128 MB, тврд диск: 8 GB.
 • Следните графички картички не се поддржани: ATI X1xxx, серија NVIDIA 7xxx и серија Intel GMA.
 • Поради проблем со контролорот, графичките картички Intel HD 3000 тие не се компатибилни со системи со инсталиран OS X Lion 10.7.5. Играчи кои користат OS X 10.8 планински лав не се засегнати.
 • Оваа игра во моментов не е компатибилна со волумени форматирани како Mac OS Plus (чувствителни на големи букви).

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Публика: 14 / 06 / 2012
 • Верзија: 1.0
 • Големина: 7.06 GB
 • јазици: Español, Германски, француски, англиски, италијански, холандски

Download:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.