Фокс подкастот ќе биде исклучиво на „Подкасти“ на „Епл“

подкасти

FOX News Audio, одделот за радио и подкасти на FOX News Media, соработуваше со Apple Podcasts за лансирање на нов канал на содржина заснован на форматот на претплата под наслов FOX News Podcasts +. Оваа нова платформа ќе понуди ексклузивна содржина заедно со епизодите на FOX News Sunday, шоуто на FOX News Radio (FNR), Брајан Килмид, FOX низ Америка со Jimими Фајла и шоуто Гај Бенсон.

Претплатниците ќе имаат пристап до ексклузивни содржини, вклучувајќи специјални содржини од Вести и долготрајни специјални подкасти кои вклучуваат, меѓу другите документарни филмови. FOX News Podcasts + исто така ќе им овозможи на претплатниците пристап без реклами до скоро 40 оригинални подкасти на платформата хостирани од мрежни starsвезди како Брет Бајер, Марта Мекалум, Дана Перино и Вил Каин.

Вчера Apple Podcasts беше официјално претставен во општеството и веќе го имаме меѓу нас првиот канал што ќе се пренесува исклучиво преку овој медиум. Фокс њуз Подкастите во моментов се меѓу Топ 15 издавачи на подкасти според Тритон Дигитал. FOX News Podcasts нуди каталог со повеќе од 35 оригинални подкасти на барање, вклучително и The FOX News Rundown. На SiriusXM канал 115, наслови на вестите на FOX 24/7.

Претпоставуваме дека нема да биде последниот што ќе го собере овој формат и се емитува исклучиво преку Подкасти на Епл. Beе биде слично на Apple TV +. Сакам да кажам дека на почетокот ќе има малку оригинална и ексклузивна содржина, но претпоставуваме дека малку по малку ќе расте во квантитет и особено во квалитет доколку се одржи истата динамика како и со телевизискиот сервис. Seeе видиме и ќе ви кажеме како услугата се развива со својата содржина и нејзиниот успех или не. Претпоставуваме дека работите ќе одат бавно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.