Подкаст 11 × 25: Коронавирусот откажува сè

Епл подкаст

Уште една недела имаме задоволство да споделиме со сите вас # podcastapple од вчера. Да, овој пат го спроведуваме во среда, а не во вторник како и обично, но во секој случај веќе ви е на располагање за да слушате или да видите каде и како сакате.

Санкцијата од 500 милиони за мала потрошувачка во iPhone батериите што се активираше автоматски и без дозвола на корисникот, можните новости во отстранливата батерија на iPhone, алатката за враќање на iPhone без употреба на Mac и коронавирус… Ова се некои од темите што ги покриваме на подкастот.

Доколку сакате, може да не следите во живо, можете да го направите тоа директно од нашиот канал на YouTube или почекајте уште малку додека не биде достапно аудио записот преку iTunes, како и обично по кратко време. Ако имате било каков проблем, сомнеж или предлог за нашиот подкаст, можете да го коментирате во живо преку разговорот достапен на YouTube, користејќи го хаштагот # podcastapple на Твитер или како што истакнавме на почетокот од нашиот телеграмски канал.

И повторно мораме заблагодарете им се на сите присутни за вашата компанија за време на овие интензивни созревања, Се повеќе и повеќе корисници нè среќаваат во живо и директно не прашувате за технолошката струја на Apple, неговите производи и други. Задоволство ни е да споделуваме искуства и се надеваме дека оваа заедница на корисници се зголемува од ден на ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.