11 × 28 Подкаст: iPad Pro го засенува MacBook Air

Епл подкаст

Уште една недела, тимот на Соја де Мек и Ајфон Актуалидад се состанаа за да разговараат за најновите поврзани вести. Овој пат, ќе разговараме за сите новости што Apple ги презентираше на својата веб-страница минатата недела, еден ден откако го снимивме нашиот подкаст и каде го најдовме нов iPad Pro и обновување на Mac Mini и MacBook Air.

Исто така, разговаравме долго и напорно за новата паметна тастатура, тастатурата со трака што ја извади Apple од ракавот и која има цена од 399 евра кога ќе стигне на шпанскиот пазар. Благодарение на оваа тастатура, многумина ќе бидат корисниците кои ќе размислат двапати пред да купат MacBook Air ако со iPad и оваа фантастична тастатура можат да ги прават истите функции.

Подкастот за iPhone-от Actualidad може да се следи во живо преку нашиот канал на YouTube и да учествува во него преку разговор со тимот на Podcast и други гледачи. Претплатете се на нашиот канал од YouTube, до добиваат известувања кога започнува снимањето во живо на подкастот, како и кога додаваме други видеа што ги објавуваме во него.

Достапно и на iTunes за да можеш слушајте кога сакате користејќи ја омилената апликација за Подкаст. Препорачуваме да се претплатите на iTunes, така што епизодите автоматски да се преземаат веднаш штом се достапни.

Неколку месеци, исто така, го снимија и подкастот што го снимија тимот на Актуалвадид Ајфон и Соја де Мек е достапна на Spotify, па ако сте корисници на ова платформа за стриминг на музика да ја слушате вашата омилена музика. И ако не, вие исто така имате опција да не слушате на iVoox.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.