Подкаст 11 × 30: Чекањето очајува

Епл подкаст

Веста поврзана со сегашното време на Apple во оваа последна недела, повторно се заснова на гласини, бидејќи не се случи очекуваното претставување на iPhone 9 (кој сега ќе се вика iPhone SE). Американските медиуми ние вграден во средината на април како можен нов датум на објавување.

Во врска со новиот iPad Pro 2020, на недостасува чип U1, чип што ќе ни овозможи да го лоцираме уредот без поголема леснотија. Овој чип што се наоѓа во iPhone 11, конечно е потврдено дека го нема во iPad Pro 2020, така што повторно гласините во врска со новиот iPad Pro за оваа година земаат тежина.

Поради недостаток на вести поврзани со Apple, го коментиравме движењето на многу компании лансирање мобилни телефони од 1000 евра, како што е случајот со Xiaomi Mi 10 и проблемот со кој се соочува Huawei со терминали со слична цена, но без да можат да понудат услуги на Google.

Подкастот за iPhone-от Actualidad може да се следи во живо преку нашиот канал на YouTube и да учествува во него преку разговор со тимот на Podcast и други гледачи. Претплатете се на нашиот канал од YouTube, до добиваат известувања кога започнува снимањето во живо на подкастот, како и кога додаваме други видеа што ги објавуваме во него.

Достапно и на iTunes за да можеш слушајте кога сакате користејќи ја омилената апликација за Подкаст. Препорачуваме да се претплатите на iTunes, така што епизодите автоматски да се преземаат веднаш штом се достапни.

Неколку месеци, исто така, го снимија и подкастот што го снимија тимот на Актуалвадид Ајфон и Соја де Мек е достапна на Spotify, па ако сте корисници на ова платформа за стриминг на музика да ја слушате вашата омилена музика. И ако не, вие исто така имате опција да не слушате на iVoox.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.