Подкаст 11 × 32: iPhone SE и Магичната тастатура, двете крајности на Apple

Епл подкаст

Главната тема на објавувањето за оваа недела е, не е изненадувачки, новиот и очекуван iPhone SE 2020, iPhone кој се истакнува во сите погледи, освен во дизајнот и тоа очигледно ќе има целна публика која не го наградува дизајнот над моќта. Разговаравме и за новата Волшебна тастатура со тракпад што нашиот колега Луис имаше можност да ја испроба.

Разговаравме и за поврзани гласини со ефтиниот AirPods Pro што Apple би можел да го лансира оваа година, заедно со iPad Air со Touch ID под екранот, MacBook со процесор ARM и дизајнот што новиот iPhone 12 би можел да го понуди со помал и многу сличен на iPad Pro , заостанатиот 12,9 iPad Pro со мини-ЛЕД екран и нови слушалки што Apple може да ги лансира под брендот Beats.

Актуелниот подкаст за iPhone може да се следи во живо преку нашиот канал на YouTube, каде што можете да учествувате преку разговор со тимот на Podcast и други гледачи. Претплатете се на нашиот канал од YouTube, до добиваат известувања кога започнува снимањето во живо на подкастот, како и кога додаваме други видеа што ги објавуваме.

Исто така е достапна на iTunes за да можете слушајте кога сакате користејќи ја омилената апликација за Подкаст. Препорачуваме да се претплатите на iTunes, така што епизодите автоматски да се преземаат веднаш штом се достапни во вашата омилена апликација за покаст.

Подкастот што го снимија и тимот на Актуалвадад Ајфон и Соја де Мек е достапна на Spotify, па ако сте корисници на ова платформа за стриминг на музика да ја слушате вашата омилена музика. И ако не, вие исто така имате опција да не слушате на iVoox.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.