Подкаст 11 × 29: Трета недела на карантин и други вести

Епл подкаст

Се чини дека оваа трета недела од затворањето е нешто построга од претходната во однос на мерките преземени од властите на нашата земја, но тоа не значи дека не можеме да поминеме добро со сите вас во подкастите во живо, ние правете секоја недела и во овој случај исто така со запис за поврзани корисници во живо

Вистината е дека вестите од Apple се многу овие денови, да, дури и кога Пандемија на ковид-19 можеме да го гледаме и емитуваме умот со новости од компанијата Купертино. Логично, на синоќешниот подкаст не недостасуваа нашите мислења за глобалната пандемија што ја доживуваме сите, затоа препорачувам да се претплатите на каналот YouTube, ако не сте и да ни се придружите на одложена основа дури и на оваа нова епизода.

Ако сакате можете да не следите во живо од нашиот канал на YouTube, или почекајте неколку часа додека не биде достапно аудиото на објавуваниот подкаст преку iTunes. Ако имате било каков проблем, прашање или предлог што сакате да го споделите на нашиот подкаст, можете да го коментирате во живо преку разговорот достапен на YouTube, користејќи хаштаг # podcastapple на Твитер или од нашиот телеграмски канал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.