Подкаст 9 × 04: iPhone X го надминува iPhone 8

Уште една недела имаме за сите вас #ПодкастАпл што го сторивме со колегите од „Актуалдадид Ајфон“ и овојпат можеме да кажеме дека темата беше фокусирана директно на новите модели на „Ајфон 8“.

Продажбата што iPhone X ќе ја има во споредба со продажбата на овие iPhone 8 и 8Plus, резултатите објавени од DxOMark на камерите на уредите на Apple или новите бета верзии на macOS, iOS, watchOS и tvOS, се дел од темите кои дискутиравме во ова четврти подкаст од деветтата сезона.

Ова и многу повеќе е она што го споделуваме секоја недела на нашиот подкаст со сите оние слушатели кои не следат во живо и со оние што нè слушаат часови подоцна. Вашите прашања, сомнежи или предлози можете да ги споделите на социјалната мрежа Твитер користејќи го хаштагот # podcastapple или оставајќи го вашиот коментар во оваа статија. Во секој случај, задоволство е да ги споделам овие говори за светот на Епл и сè што го опкружува и покрај доцните часови во кои обично настапуваме во живо.

Не сакаме да се збогуваме без претходно да се сетиме дека ако сакате да ги следите сите епизоди од оваа деветта сезона, само треба да претплатете се на нашиот iTunes канал. Но, ако, напротив, претпочитате YouTube од уживајте во секој од подкастите, само треба да застанеш нашиот канал и претплатете се, така што секогаш кога е достапно најновото видео, ќе добивате известување преку вашата сметка за е-пошта или преку апликацијата YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.