Подкаст 9 × 06: Ајде да разговараме за слушалки и Bluetooth

Оваа недела имавме подкаст различен од вообичаениот и се чини дека е доста популарно кај нашите слушатели. Како прво, ви благодариме за охрабрувањето што ни го давате секоја недела и придонесите за подобрување или исправување, тие се секогаш добредојдени.

Второ оваа недела треба да се заблагодариме соработката на Пабло Гереро, од каналот YouTube Аудио46 на шпански јазик, вистински експерт за темата аудио и слушалки, кој одговори на скоро сите сомнежи што ги имавме за овој свет. Мора да се каже дека подкастот беше навистина краток и се надеваме дека ќе ви се допадне на сите.

Како и на секој од објавите што ги правиме секоја недела, слушателите успеаја да му постават на нашиот гостин неколку прашања во живо и од хаштагот # podcastapple на Твитер. Овој хаштаг секогаш може да се користи и тоа е добар начин да ги добиете вашите прашања, совети, решенија и други препораки кои ни помагаат да ја подобриме содржината и пред сè да го направиме поинтересен подкаст.

И запомнете дека ако сакате да го споделите нашиот подкаст со вашето семејство, пријатели, соседи, познаници и други, ние ќе го цениме тоа. Споделете го со вас каналот iTunes на којшто пристапува од следниот линк и каде ќе ги најдете сите подкасти од оваа и претходната сезона. Исто така, можете да нè следите на социјалните мрежи и да ги споделувате своите идеи, прашања или предлози во секое време, овие се секогаш добредојдени од тимот на PodcastApple. Следната недела ќе се вратиме со нова епизода од ова Сезона XNUMX на Apple Podcast.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.