Подкаст 9 × 09: iPhone X предизвикува сензација

Уште една недела, тимот на Actualidad iPhone y Soy de Mac се состана да разговара за сите новости што го опкружуваа Apple во текот на овие последниве две недели, бидејќи минатата недела не можевме да го одржуваме нашето неделно средба со вас. Во оваа прилика, целиот подкаст беше практично моно-тема во која разговаравме за iPhone X и првите впечатоци меѓу соработниците на подкастите, кои имале пристап до него, бидејќи не сме ги примиле сите или имавме можност да го тестираме.

Ако сакате да ни поставувате прашања во текот на целата недела, како што ќе ви паднат на ум, можете да користите хаштаг #podcastsapple. За време на снимањето на истиот, ние ќе одговориме на сите прашања што ни ги поставивте, без разлика дали се поврзани со iOS, tvOS, macOS или watchOS или кој било уред на Apple. Можете исто така да користите хаштаг за да побарате да правиме упатства, прегледи на апликациите или уредите или додатоците на HomeKit за нашите уреди iPhone, iPad, Mac ...

Како и обично, ако сакате да учествувате во нашиот подкаст во живо, можете да го сторите тоа преку нашиот канал на YouTube, од каде емитуваме во живо и од каде што сите корисници можат да ни поставуваат прашања на кои ќе одговориме во живо, покрај тоа што ќе учествувате со нас. Ако сакаш знаеме во секое време кога ќе започнеме да емитуваме во живо, најдобро е да се претплатите на нашата YouTube канал да бидат известени кога ќе започне емитувањето.

Но, ако претпочитате да нè слушате преку вашата омилена апликација за објавување, најдобро е да се претплатите нашиот iTunes канал каде ќе ги најдете сите подкасти што ги објавивме досега, толку многу за сегашниот тим што се однесува до претходните тимови кои биле дел од „Актуалдадид Ајфон“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.