Подкаст 9 × 05: Смена на проблеми

Минатиот вторник, iPhone и јас сме од тимот на Mac News, како и секоја недела, се состанавме да разговараме за најновите вести поврзани со Apple. Оваа недела разговаравме за неразбирливото доцнење на една од theвездените функции на iOS 11, синхронизацијата на пораките со iCloud и лансирањето на Apple Pay Cash, новата форма на плаќање меѓу пријателите што Apple ја става на располагање на корисниците на iPhone, iPad и Apple Гледај Неколку часа пред објавата, Apple објави, без претходна најава, ново ажурирање за iOS, ажурирање за елиминирајте ги статичките звуци што ги доживуваа некои корисници на новиот iPhone 8.

На DxoMark му требаше подолго од потребното, но конечно ги спроведе тестовите за да види колку е добра камерата на новиот Note 8. Според DxoMark, двата терминали имаат добиено ист резултат, 94 поени, што е максимум од ниту еден друг терминал претходно има постигнато. Мора да се земе предвид дека системот за бодување е различен, бидејќи со појавата на двојни камери, бројот на тестови се зголемува за да се земе предвид овој нов хардвер, кој во претходните верзии не беше.

Ако сакате да нè следите во живо секој вторник навечер, можете да го направите тоа директно преку нашиот канал на YouTube, или почекајте неколку часа, додека не биде достапно аудио записот преку iTunes, Како што е вообичаено. Ако имате какви било проблеми или проблеми, можете да ни кажете во живо преку разговорот достапен на YouTube кога снимаме, или можете придружете се на нашиот телеграмски канал, каде што можеш за да стапите во контакт со големата заедница на следбеници на Актуалдадид iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.