„Подобро ти“, новата реклама на Apple за рекламирање на новата Apple Watch Series 4

Apple Watch серија 4

Новата Apple Watch Series 4 веќе е меѓу нас и може да биде моделот што ќе продава најмногу за новостите и подобрувањата што ги носи под обвивката. Во овој случај, тоа е првиот Apple Watch со LTE што е пуштен во продажба во Шпанија, што му дава дополнителен поен.

Apple знае дека илјадници луѓе се предмет на овој нов модел на Apple Watch и доказ за тоа е дека тие го пуштија во оптек нова реклама насловена „Подобро ти“.

За да го прослави доаѓањето на своето ново носење, Apple објави забавна реклама од 30 секунди на канадскиот канал на YouTube со наслов „Подобро ти“. Во рекламата има момче со изглед на кој има скромен изглед и алтернативни верзии за него, користејќи го Apple Watch за да се добие во подобра форма.

Низ видеото, главниот јунак гледа како неговите различни верзии ја користат новата во различни спортови и ситуации Епл Види со цел да бидат во подобра форма. Без сомнение, тоа е многу забавна реклама што ни овозможува да видиме дека Apple Watch Series 4 е наш совршен придружник без разлика дали сакаме да излеземе на забава, да одиме на работа или да спортуваме. Дали веќе ги имате вашите?

Ако сакате да дознаете повеќе за новите карактеристики на новата Apple Watch Series 4, можете да ја посетите страницата Apple и тоа е дека оние на Купертино подготвија дел на нивната веб-страница во кој сè што треба да стори е прикажано многу детално со овој нов модел на вашиот паметен часовник. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.