Познатата апликација за потсетници Задачи, веќе има своја верзија за macOS

Задачи достапни за macOS

Бидејќи имаме се повеќе работни состаноци, семејството, состаноците со пријателите, обврските, доброто управување со нашето време станува скоро суштинско. Затоа е скоро суштинско да имаме добра апликација што не предупредува за идни настани, како и за задачите што треба да се извршат. Тие мора да бидат едноставни и пред се интуитивни апликации. Карактеристики кои несомнено ги исполнуваат Задачите, апликацијата што достигна повеќе од 75.000 преземања во својата iOS верзија и која сигурно ќе достигне во сосема нова верзија за macOS.

Јас лично сум еден од оние кои, буквално, зависат од задачите и апликациите за календар за да ме известат за состаноци, родендени, задачи итн. Не сум задоволен од ниту една апликација, но морам да го кажам тоа Задачите се усогласени со утврденото и го прават тоа многу добро. Едноставно, како и професионално. Повеќе не е потребно и сега со новото ажурирање, тоа многу се подобри. Пред сè, конечно има апликација за Mac, нешто што ќе ми го олесни денот на ден многу.

https://twitter.com/thetaskapp/status/1331643931143106562?s=20

Инвеститорот, Мустафа Јусуф, кој започна со апликацијата на нешто авантуристички начин, го сфати огромниот успех на апликацијата и искористувајќи ја новата надградба веќе ја лансираше својата верзија за Mac. Целосно компатибилен со macOS Big Sur имајќи ги како додатоци графичките контроли, повеќе прозорци, кратенки на тастатурата и многу повеќе.

Самата апликација е бесплатна, Меѓутоа, ако сакаме да ги добиеме врвните квалитети и функции и пристап до сите нив, постои годишен метод на членство по цена од 13,49 евра или доживотна исплата од 36,99 €. Вие не губите ништо со обид за задачи и доколку ви одговара можете да ги добиете сите негови функционалности. Искористете ги пред да се зголеми цената по завршувањето на неделата на Црниот петок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.