Бетмен Аркам Сити со значителен попуст за ограничено време

Бетмен

Ова е ограничен временски попуст на спектакуларната игра што на Mac ја донесе Feral Interactive, Batman Arkham City Game of the Year Edition. Во оваа прилика го имаме намалувањето на цената на располагање на веб-страницата Stacksocial и ни нуди можност да ја добиеме играта со цена намалена на половина од вообичаената цена. Ова намалување на цената е како и секогаш за ограничено време и можеме да го купиме намалено од денес до следниот 6 ноември. Ова е една од оние игри што не можеме да ги пропуштиме поради нејзиниот квалитет и игра, но пред да ја направите набавката. важно е да се прочитаат и прегледаат минималните барања кои се потребни за да можеме да имаме добро корисничко искуство на нашиот Mac.

Читаме во описот на играта:

Една година по настаните со Бетмен: Аркам Азил, Квинси Шарп, новиот градоначалник на Готам, ги претвори предградијата во Аркам Сити, застрашувачки затвор на отворено, каде насилните криминалци и разузданите супер-негативци се заклучени во утврдените wallsидови Кога Бетмен е затворен заедно со најозлогласените криминалци на Готам, трката започнува да ја открива вистинската цел на Аркам Сити пред да биде предоцна. Ова интензивно и атмосферско продолжение на Бетмен: Аркал Аркам го втурнува Бетмен во готски кошмар од кој ќе му бидат потребни сите свои духови, гаџети и вештини за да избега.

Ова се минималните барања неопходни на нашиот Mac за играта Batman: Arkham City Игра на годината издание:

 • 2.0 GHz процесор
 • RAM меморија 4GB
 • Mac OS X 10.7.5 или повисок
 • Минимална графичка картичка од 256 MB
 • 16 GB слободен простор на дискот

Исто така, мора да земеме предвид дека овие графички картички не се компатибилни со играта: ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, NVIDIA 9400, NVIDIA 7xxx серија, NVIDIA 8xxx серија, NVIDIA 320M, Intel HD3000 и Intel GMA серии. Играта има големина од 11,46 GB, затоа може да потрае време да се преземе, секогаш во зависност од нашата врска.

На Mac App Store оваа игра има цена 26,99 евра и во Stacksocial врската можеме да го добиеме до само 14,99 УСД, што е околу 11 евра во замена.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации - SHADOWGUN: DeadZone е ажурирана на верзијата V2.2.0

Врска - Бетмен Arkham City Stacksocial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Fran dijo

  Пред нешто повеќе од една недела го купив на Steam за 7,50 €. верзија Игра на годината, која вклучува 7 карти, 3 карактери и многу различни носии. покрај придобивките на Steam за оваа игра (преземете ја и на Mac и на Win, игри зачувани во Steam Cloud, компатибилност со контролери (I Јас го користам 360 на Mac) без да морам да користам програми за мапирање како контролен партнер, достигнувања итн.

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Следниот пат испратете ни е-пошта и ќе ги објавиме вестите Фран! Поздрав

   1.    Fran dijo

    Па .. сега има Limbo од 2,49 €, левиот4дек од 7,49 € (обајцата), бруталната легенда 4,74 € и непарната, но еј ако видам нешто интересно и такво, ќе ти испратам пошта 😉