Попуст до 104 евра за набавка на Mac mini со процесор М1

Mac mini

Повеќе перформанси и поголема брзина.

Вистина е дека нема премногу гласини за можно лансирање на обновен Mac mini за овој крај на годината, треба да се напомене дека сегашниот тим е моделот беше лансиран минатиот ноември 2020 година и затоа сме во тој тежок момент во случај да сме заинтересирани да купиме еден од овие Mac уреди.

Најдоброто нешто во овие случаи и како што предупредувавме веќе неколку дена е почекајте до крајот на годината за да видите дали има промени или не а потоа започнете со купување на еден од овие Mac, во случај да не можете да чекате од потреба, секогаш е интересно да заштедите неколку евра и во овој случај 2020 Apple Mac Mini со ...

Mac mini се компјутери кои стекнаа слава благодарение на намалувањето на цената во последните години, тие се специфични компјутери за корисници кои веќе го имаат својот монитор, тастатура и други периферни уреди или имаат малку простор за маса за да купат iMac. Логично, секој корисник ќе има свои причини за купување и ние нема да се вклучиме во тој аспект.

Намалувањето на цената до 104 евра сега е достапно на популарната веб -страница на АмазонНа Несомнено, достапноста на овие попусти на целосно нова опрема и со официјална гаранција за оваа трговија може да вклучи чекор за купување или не. Како што рековме на почетокот на оваа статија, во моментов не би било добро време поради тоа што сме блиску до гледање нови Mac и иако нема гласини за промени во Mac mini, веројатно Apple ќе додаде нов процесор на малиот Mac но не се знае кога.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)