Подобно издание на Baldur's Gate, сега достапно за нашите Mac

baldur-game-mac

Ние сме пред уште една одлична игра, Baldur's Gate Enhanced Edition. Оваа верзија на играта веќе го имаме целосно достапен за купување, засега само на официјалната веб-страница на играта, во продавницата за апликации Mac додека ја пишуваме оваа статија не ја гледаме, но можно е да се појави во остатокот од денот.

Baldur's Gate: Enhanced Edition en преглед на играта со улоги што првично излезе за компјутери во 1998 година. Ја одржува класичната игра, донесување одлуки, истражување и други аспекти што ја направија оригиналната игра успешна пред скоро петнаесет години.

Во оваа нова верзија тој го разгледува неговиот графички аспект, искористувајќи го Infinity Engine

Дали сакате да започнете да играте сега?

Па, не чекајте повеќе и влезете во веб-страницата на beamdog и можете веднаш да ја купите.

Всушност играта требаше да биде ослободен пред 22 февруари кој беше датумот кој беше официјално објавен, но Beamdog, канадскиот развивач на игри, штотуку ја објави оваа верзија на играта Baldur's Gate Enhanced Edition, што е подобрено издание за OS X.

Тековната Enhanced Edition, има опција да игра преку три нови карактери, не-играчи (NPC) и е компатибилна со Mac-а со поголема резолуција што ги користиме денес.

Додека верзијата iPad страда од некои проблеми со контролата, верзијата Mac треба да биде полесна за употреба, бидејќи оригиналната игра е направена за тастатура и глушец, а не за екраните на допир. Се разбира, ако имате пријатели кои ја играат играта на компјутер или iPad, можете играјте со нив во режим на повеќе играчи соработка на оваа верзија на играта Mac.

Цената на веб-страницата на beamdog е 19,99 американски долари, исто така, имаме можност да ја чекаме верзијата на Mac App Store веднаш штом Apple ја одобри, за што се надеваме дека ќе излезе по иста цена на двете страни. Ако никогаш не сте ја играле оваа класика од жанрот RPG, ова може да биде совршено време за почеток.

Повеќе информации - Сега ја имаме на располагање играта LEGO Lord of the Rings

Извор - култофмак


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.