Rayman Origins на продажба во продавницата за апликации Mac

потекло од рајман

Денес ви донесуваме понуда на класичната одлична игра Потекло на Rayman®, нормално е со цена од 14,99 € и е за ограничено време по цена од 4,99 €. Во играта со платформа мора да ги зачувате нимфите, да дојдете до безбедноста и да ги зачувате Ламс на патот. Rayman® Origins има 66% попуст.

Потекло на Rayman® беше избран за еден од најдобрите во „Најдобри игри за 2013 година“ en „Mac App Store најдобро од 2013 година“. Откако ќе прочитате, ќе ги најдете минималните барања на системот. Потекло на Rayman® се враќа во волшебна авантура која го враќа живиот 2D платформер од прославената премиера. Спасувањето на Glade of Dreams зависи од оваа распарчена легенда кога инвазијата на застрашувачки чудовишта го загрозува мирот и тишината на овој идиличен дом. Тука ви покажуваме а видео од игра.

Притисни ги своите вештини до крај со скокање, пливање, трчање по wallид и лизгање на фантастични локации како Подводни лавиринти, електрифицирани облаци од дожд или гори стомак на готвач-змеј. Нурнете во авантура, додека Рејман и неговите пријатели во режим на кооперација до четири играчи на заеднички екран.

Главни карактеристики:

 • Дизајниран и режиран од креаторот на сериите Мишел Анчел, Рајман Оринис се базира на 2D платформата што ја направи оригиналната игра класична.
 • Замавнете низ лиани низ бујни џунгли, возете гејзери низ мистериозни планини и хоп бонго низ пустини со инструменти.
 • Ослободете телескопски удари со Рејман врз низа различни чудовишта како Fire Spit Chillies, Груби зомби баби или Spiny Psyclops.
 • Господар на волшебните потези како забрзување на wallsидовите и лизгање со Пеликоптер и користете ги за да откриете нови патеки, да собирате бонуси и да откривате скриени тајни.
 • Ставете ги вашите херојски потези на тест во шефовите на битките додека бегате од вилиците на месојадни растенија, го исмевате Левијатан на длабокото море и расклопувате огромен камен голем.
 • Летајте низ различни нивоа на џиновско „Москито“ додека ги цицате непријателите во воздухот и ги плукате како ракети.
 • Истражете неверојатен и редок свет создаден со живописни цртани цртани слики и брилијантни анимации што изливаат со личност.
 • Спасете го светот сами или со помош на пријатели! Играјте како Рејман, неговиот најдобар пријател Глобокс со неговите шамари или како двајца мали волшебници во режим на локално соработка, со најмногу четири играчи кои можат лесно да влезат или излезат од играта и на заеднички екран.

рајман

Важни информации за потеклото на Рејман:

 • Реквизит Манимос: Процесор: 1.5GHz, RAM меморија: 4 GB, графичка картичка: 256 MB, слободен простор: 3 GB.
 • Следните графички картички НЕ се поддржани: Серија ATI X1xxx, серија ATI HD2xxx, серија Intel GMA, серија NVIDIA 7xxx и серии NVIDIA 8xxx.
 • Оваа игра во моментов не е компатибилна со томови форматирани како Mac OS Plus (е чувствително на големи букви).

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 17 / 03 / 2014
 • Верзија: 1.0.1
 • Големина: 2.22 GB
 • јазици: Español, Германски, чешки, француски, унгарски, англиски, италијански, јапонски, холандски, полски, португалски, руски
 • Развивач: Feral Interactive Ltd
 • компатибилност: OS X 10.8.5 или понов

Download:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.