OS X 10.11.1 Првата јавна бета верзија сега достапна

Osx el capitan-beta 2-производи-0

Apple денес ја објави првата бета верзија на OS X 10.11.1 El Capitan на корисниците на јавниот бета-софтвер само неколку дена по објавувањето на првата бета верзија за програмери и околу една и пол недела пред OS X El Capitan масовно да се појави во јавноста на 30 септември.

Новата бета верзија е достапна преку јазичето за ажурирање софтвер на продавницата за апликации Mac.

OS X El Capitan-10.11.1-0
Првата бета верзија на OS X 10.11.1 ја донесе со себе Поддршка за Уникод 8, нови емотикони како тако, бурито, клин со сирење, виршла, среден прст или глава од еднорог. Овие емотикони се вклучени и во iOS 9.1, што исто така е на тестирање.

Надвор од овие нови емотикони, не се направени други забележителни промени, што сугерира дека OS X 10.11.1 е мала надградба од ќе донесе поправени грешки и подобрувања во перформансите. Според белешките за објавување на Apple, бета верзијата нуди поголема стабилност, компатибилност и безбедносни подобрувања.

Наводно оваа верзија треба да биде иста како што тестираат програмерите повеќе од една недела како што коментирав претходно, па затоа повеќе „смешни“ корисници Може да погледнете и да видите дали компатибилноста со вашите најчесто користени апликации сè уште се одржува во рамките на оваа нова верзија.

Важно е да се разјасни дека по извршувањето на ажурирањето не е можно да се вратите на претходната верзија, но тоа е преку резервна копија, па затоа се препорачува да се инсталира во партиција различна од главниот систем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.