Првата бета верзија на tvOS 11.1 сега е достапна за програмерите

Бета попладне. Вчера момците од Купертино ја искористија можноста да пуштат бета-верзии на сите оперативни системи во кои работи компанијата, иако уредот што ќе добие најмногу новости во првото поголемо ажурирање ќе биде Apple Watch, според што има ново во првата бета верзија достапна за програмерите.

tvOS 11.1 исто така ја доби и својата соодветна бета-верзија, бета-верзија која, како што можеме да прочитаме во белешките за објавување, повторно се фокусира на подобрување на перформансите и подобрување на работењето на апликацијата. Се чини дека сè покажува, барем според оваа прва бета верзија, за следното ажурирање на оперативниот систем за Apple TV ќе продолжи без да добива важни вести.

Се чини дека на „Епл“ и останаа без идеи и немаат предвид важни вести што би можеле да го привлечат вниманието на потенцијалните купувачи. Една од функциите што многу корисници би ја посакале би била можноста за додавање на кориснички сметки, опција што ќе ни овозможи да конфигурираме каков пристап има секоја сметка на нашиот Apple TV, идеална за кога имаме мали деца дома. Во моментот Apple го нуди само овој систем за контрола на корисникот на iPad, во својата едукативна верзија, така што студентите можат лесно да го одделат слободното време од студијата.

Во моментот главната новина на овој уред се наоѓа во хардверот, по лансирањето на Apple TV 4k, уред кој е достапен на пазарот нешто повеќе од една недела, како и новата содржина во 4k квалитет од iTunes, содржина што денес е сè уште многу ограничена, но треба да се претпостави дека со текот на времето ќе се прошири за да понуди поширок каталог на сите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.