Првиот iMac 27 е вратен на веб-страницата на Apple

Обновена 2020 iMac

Обновените или реновираните производи од Apple се секогаш добра опција за корисниците кои сакаат да заштедат пари за купување на Mac, iPad или iPhone. Во овој случај, компанијата Купертино штотуку стави за продажба на веб-страницата на САД и Канада 27-инчниот iMac започна лани во август 2020 година.

Овие iMac Retina 5K се последни или се претпоставува дека ќе бидат последни кои ќе ги монтираат процесорите на Intel откако М1 (или подобрена верзија) ќе се монтира во следните изданија на Mac. Факт е дека овие iMac имаат намалена цена од приближно 15% во споредба со поновите модели.

Треба да се напомене дека Apple обично не прави попусти редовно над студентските промоции и деновите наведени во официјалниот календар, како што е црниот петок или слично. Во овие денови на попусти, ниту Apple навистина не ја намалува цената, туку дава картички со X вредност за следните набавки. Било како што може во овој случај iMac и остатокот од Обновените или реновираните производи имаат попуст исто така според цената и во овој случај тоа е максимум 15%.

IMac што Apple го има во овој веб-дел од нашата земја е од 2019 година, мнозинството, така што во моментот ги нема на располагање од 2020 година. Овие уреди може да се сметаат за нови бидејќи фирмата ги прегледува целосно пред да ги врати во оптек. Лошата страна е што едногодишната гаранција на овие компјутери може да се продолжи со AppleCare, но тогаш купувањето не е толку профитабилно. Покрај тоа, во овие тимови корисникот не може да ја додаде конфигурацијата по вкус, залихите се она што постои и не можат да се менуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.