Сега е достапно на Apple TV + првите 3 епизоди од физичката серија

физички

Уште еден петок, стриминг видео услугата на Apple додава нова ексклузивна содржина. Во оваа прилика, зборуваме за серијата физички, серија поставена во Калифорнија во 80-тите и во која нашата протагонистка, Шила Рубин (ја игра Роси Брн) ја наоѓа својата спасување во аеробик.

Apple ги објави првите 3 епизоди од оваа комедија чија прва сезона се состои од 10 епизоди во должина од нешто повеќе од половина час. Покрај Роси Брн, го наоѓаме и Рори Сковел во улогата на Дени (сопругот на Шила), Диерд Фриел, Пол Спаркс и Дела Саба. Зад оваа серија стои Ени Вајсман.

Во описот на оваа серија, можеме да прочитаме:

Шила Рубин е покорна домаќинка мачена од сопствени демони кои се борат да поминат во Калифорнија од 80-тите години. Водена од саркастичен внатрешен глас, таа ќе најде успех и ослободување низ најнеочекуваната рута: аеробик.

За да излезе од темнината во која се наоѓа нејзиниот брак, таа се занимава со аеробик, но не е целосно ослободена се додека не открие начин да ја споите новооткриената страст за вежбање со растечката технологија на видео-лента создавање револуционерен бизнис и станување женски гуру во тоа време.

Рози Брн е 42-годишна австралиска актерка, двапати номиниран за наградата Еми од серијата Штети, серија во која учествуваа и Глен Клоуз и Тед Дансон.

исто така, учествувал во филмови Подмолно, Свадба на мојот најдобар пријател, Проклети соседи, Х-луѓе: Апокалипса, Х-луѓе: Прв генерал...

Останатите епизоди кои се дел од првата сезона ќе има премиера неделно секој петок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.