Втор трејлер на документарниот филм Приказна за момчињата Бести

Моми момци

Стриминг видео услугата на „Епл“ се храни главно од серии, но не исклучиво. Apple TV +, исто така, ни ги нуди и двајцата филмови како што се документарни филмови и ТВ-емисии (не серии) како опра. Следниот документарец што ќе биде достапен е Приказна за момчињата Boysвезда, документарен филм заснован на историјата на оваа група.

Документарниот филм Приказна за момчињата Boysвезда, е во режија на Спајк Jonze, кој го режираше првиот оглас за HomePod (објави дека победи на различни натпревари за рекламирање) и филмовите Нејзиниот (со кој доби Оскар од Холивудската академија) И Да се ​​биде Johnон Малкович, покрај тоа што претходно соработуваше со бендот.

Ова е втор официјален трејлер што ни го прикажува Apple за овој документарец, ако можеме да го разгледаме така за неговото траење, 38 секунди. Оваа приколка трае 2 минути и 44 секунди и практично ни го прикажува иста содржина како и првиот трејлер, но многу поразвиена.

Овој документарец ќе биде објавен во некои кина на ИМАКС на 2 април, само за подоцна во САД 24 истиот месец, стигнувајќи до услугата за емитување видео на Apple.

Мајк Дајмонд и Адам Хоровиц ви раскажуваат интимна и лична приказна за нивниот бенд и 40 години пријателство во овој документарец во живо, режиран од нивниот долгогодишен пријател и соработник и поранешен монитор на просторијата, Спајк Јонзе.

Овој документарец не е интересен само за fansубителите на бендот, туку и за loversубителите на музиката воопшто, бидејќи тие обележаа пред и потоа. Историјата на оваа група е прилично долга и изобилува со успеси. Овој документарец беше закажана за премиера во SXSW, фестивал тоа беше откажан неколку дена пред да започне бидејќи повеќето големи студија, вклучувајќи го и Apple, изјавија дека нема да дојдат поради коронавирусот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.