Преварен! 2, забавна соработка игра за уживање со најмалите

Превртено 2

Ако сте корисник на PS4, веројатно е дека играта е преварена!, Наслов што Sony го понуди пред неколку месеци преку PlayStation Plus, игра за соработка, како и хаотично готвење, каде што мораме работиме заедно со нашите пријатели со цел да ги подготвиме сите јадења што ги бараат нашите клиенти.

Овој наслов е достапен и за компјутер и за Xbox, но не и за macOS. Сепак, поради успехот на оваа прва титула, развивачот, исто така, се одлучи за macOS, па ако ќе можеме да уживаме во оваа забавна титула од нашиот Mac, наслов каде што можеме како тим да ги реализираме предизвиците ни претставува.

Во преварен! 2 мора да патуваме низ светот за да готвиме многу нови рецепти за најсложените непца, јадења што вклучуваат суши, колачи, хамбургери и пици. За време на овие денови на затворање кои ги трпиме за да избегнеме ширење на коронавирусот со нашите деца дома, оваа титула е несомнено една од најпрепорачаните за поминете забавни времиња со најмалите.

Барања за преварено! двајца

Минимум Recomendado
СО MacOS 10.12.6 MacOS 10.13.1
Процесор 2.7 GHz Intel Core i5 3.1 GHz Intel Core i5
меморија 4GB RAM меморија GB RAM меморија 8
Графикон Nvidia GeForce GT 640M AMD Radeon Pro 560 / Nvidia GeForce GTX 780м
складирање 3 GB простор на тврдиот диск 3 GB простор на тврдиот диск

Overcooked 2 има цена на Steam од 22,99 евра. Ако покрај Mac, имаме и компјутер со Виндоус, и овој наслов ни се допаѓа, на располагање имаме пакет кој вклучува Overcooked 1 и Overcooked 2 за само 35,08 евра.

Една од добрите работи кај Steam е што кога купуваме наслов, ние го правиме тоа за сите платформи, тоа е, можеме да го инсталираме и на компјутер, на Mac или на компјутер управуван од Linux, се додека е достапна верзијата за овие два оперативни системи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.